Milena Romecka – psycholog/terapeuta uzależnień

Jestem psychologiem oraz specjalistą psychoterapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam też kontynuowałam naukę na Studium Podyplomowym Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii pod kierownictwem pfor. Marii Beisert. Ukończylam również Kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej, rodzin i małżeństw organizowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej.

Kolejnym krokiem na ścieżce zawodowej było ukończenie Studium Psychoterapii Uzależnień w Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie oraz Szkoły trenerów profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych przy Krakowskim Towarzystwie Medycznym.

Obecnie jestem uczestniczką akredytowanego kursu: Psychoterapia Psychodynamiczna – organizowanego przez Klinikę i Katedrę Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Od 2009 roku pracuję jako psycholog w strukturze Służby Więziennej. Współpracowałam także z Poradnią leczenia uzależnień w Kłodzku oraz Poradnią terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu w Dusznikach Zdroju.

Na co dzień pomagam osobom dorosłym, które z różnych powodów utraciły kontrolę nad swoim życiem, doświadczyły bądź były sprawcami przemocy lub innych nadużyć, nierzadko borykają się z problemem uzależnienia. W swojej pracy staram się pomagać ludziom odzyskać wpływ na swoje życie i zbudować na nowo kontakt ze sobą i światem. W pracy terapeutycznej kieruję się zasadami etyki zawodowej jak i zwykłej ludzkiej życzliwości. Swoją pracę poddaję superwizji.

 

W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajduje się różnorodna problematyka uzależnień z uwzględnieniem uzależnienia od hazardu, seksu, komputera, Internetu. Zajmuję się poradnictwem seksuologicznym. Bliskie jest mi psychodynamiczne rozumienie klienta, wzbogacone o perspektywę systemową czyli taką, która bierze pod uwagę złożone zależności rodzinne i międzypokoleniowe.

Prywatnie jestem wielbicielką podróży, książek i czekolady.

 

Oferuję:

 

terapię indywidualną osób dorosłych – 100 zł/50 min.

terapę uzależnień – 100 zł/50 min.

terapię małżeństw/par – 120 zł/60 min.

 

 

tel. 691 255 876